Teknik Şartname Tercümesi

Teknik Şartname Tercümesi

16 Ocak 2018 3 dk

Teknik Şartname Çevirisi

İhtiyaç duyulan mal veya hizmetin satın alınabilmesi için gerekli nitelik ve özelliklere teknik şartnamelerde yer verilir. İhale dokümanının bir parçası olan teknik şartname, satın alınacak ürünün teknik ayrıntılarını ve satın alım şartlarını detaylı olarak açıklar. İnşaat, makine, elektrik-elektronik sektöründe yürütülen projelerde çok kullanılan teknik şartnameler, işlerin tanımlanmasında yararlanılmaktadır. Uluslar arası projelerde, teknik şartnamelerin tercüme edilmesi, projenin doğru şekilde tamamlanmasında büyük önem taşır. Pek çok ölçülebilir bilginin yer aldığı teknik şartnamelerin tercümelerinde çevirmenin şartnameye konu olan alanda bilgi ve deneyim sahibi olması zorunludur.

Teknik şartname çevirisinde şüphe, kararsızlık, yanlış anlaşılmaya neden olacak ifadelerden kaçınmalı; talepler arasında çelişkiye neden olunmamalıdır. Çeviri dilinin net, kesin ve açık olası gereklidir.

Teknik şartname çevirisinde malzemeden beklenen performans, çalışma şartları, kullanım yeri ve amacı en doğru şekilde tercüme edilmelidir.

Teknik Çeviri Uzmanlık İster

NOVA olarak tüm yaygın dillerde ve konularda deneyimli çevirmen kadromuz ve “native speaker” editörlerimizle teknik şartname tercümelerinde de ilk tercih edilen tercüme bürosu olma özelliğini taşımaktayız. Tam zamanlı tercümanlarımız, mühendislik, hukuk, medikal gibi alanlarda edindikleri bilgi, sahip oldukları deneyim ve bilgisayar yetkinlikleri ile üstün çeviri kalitemizin temel etkenleridir. Diğer firmalardan farkımız, kaliteli teknik şartname çevirisini, ekonomik fiyatlar ile sunuyor olmamız.

NOVA, acil tercüme ihtiyaçlarınızda da çok hızlı ve kaliteli çözümler üretmektedir. Kısa sürede çevirisi gereken teknik şartname belgelerinizin çevirisini gereken sürede teslim edebiliriz.

Teknik Şartname Tercüme Fiyatları

Teknik şartname tercüme fiyatları dokümanın konusu, çeviri dili, teslim tarihi ve proje üzerinde çalışacak çevirmen ve editör sayısı gibi unsurlara bağlı olarak belirlenmektedir. Tercüme edilecek dosyalarınızı bizlere ilettiğinizde proje koordinatörlerimiz gerekli incelemelerinin ardından en uygun fiyat teklifini sizinle paylaşacaktır. Kaliteden ödün vermeden en uygun fiyatlı teknik şartname tercümesi sunuyoruz.

Telefon, WhatsApp, e-posta ya da İnternet sitemizde bulunan iletişim formu aracılığı ile 7 gün ve 24 saat kesintisiz olarak bize ulaşabilirsiniz. Çeviri talepleriniz dakikalar içerisinde fiyatlandırılmaktadır ve tercümesi tamamlanan belgeler kurye veya kargo yoluyla ücretsiz olarak adreslerinize teslim edilmektedir.

NOVA olarak onlarca müşterimize teknik şartname tercümesi hizmeti vermiş bulunmaktayız. Sizleri de mutlu müşterilerimiz arasında görmekten mutluluk duyarız.

novanovanovanovanova

Google 4,9 / 5
müşteri puanı

Kurum ve kuruluşların profesyonel çeviri ihtiyaçları konusunda yıllardır Türkiye'nin #1 numarası olmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle çalışarak markanıza değer katabilirsiniz.

20

Yıllık Tecrübe

50+

dil çifti

100K+

proje / yıl

250+

Çevirmen