Şirket Profili

Şirket Profili

24 Nisan 2023 3 dk

Şirketimiz, Nova Tercüme Ltd. Şti. ismiyle 2007 yılında Ankara merkezli kurulmuş olup kurucu kadrosu, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin yabancı dil bölümlerinden mezun olmuş kişileri barındırmaktadır. İşin hem akademi hem de saha tarafına çok iyi hakim idareci ve proje yönetim ekibiyle birlikte, Türkiye’nin profesyonel çeviri hizmetleri alanında önde gelen firmalarından biri olmayı başarmıştır.

Çeviri sektöründe 20 yıla yakın bir geçmişe sahip olarak NOVA, kısa süre içerisinde birey ve kurumların profesyonel çeviri konusundaki ilk tercihi olmayı başarmıştır. Bu alanda güvenilir bir partner olarak, NOVA bünyesindeki tüm ekip üyelerimiz;

– Şirketlerin kurumsal süreçlerine hakim

– Organizasyon işleyişini tüm detaylarıyla benimsemiş

– Müşteri talebini dinlemeyi çok iyi bilen

– Bu talepleri gerektiğinde doğru yöne yönlendirme kabiliyetine sahip

– Sektördeki gelişmeleri yakından takip eden

– Teknolojiyi düşman değil, araç olarak gören

ve iş ahlakına sahip kişilerden oluşmaktadır.

Bu özelliklerimiz sayesinde, Türkiye ve dünyada tanınmış bir çok markanın gerek Türkiye ofisleriyle gerekse de farklı ülkelerdek yer alan ofisleri ile uzun bir çalışma geçmişine sahip durumdayız. Uluslararası tanınmış kurum ve kuruluşlar tarafından binlerce çeviri satın alma sürecinin parçası olmuş ve büyük çaplı projeleri etkin ve verimli şekilde yürütme ve yönetme becerilerine sahibiz.

Çeviri Alanında Neler Yapıyoruz?

NOVA, kuruluşunun ilk yılından itibaren başta tüm Avrupa, Slav ve Uzakdoğu dilleri olmak üzere 40’tan fazla dilde profesyonel çeviri hizmetleri sunmaktadır. Sunduğumuz profesyonel çeviri hizmetleri arasında profesyonel yazılı çeviri, profesyonel konferans çevirmenliği (simultane / ardıl), yerelleştirme ve globalleştirme, makine çevirisi düzenleme, deşifre ve altyazı, video simultane çeviri gibi hizmetler yer almaktadır.

NOVA, tüm bu hizmetlerin sunumunda, tam zamanlı uzman dil uzmanlarıyla çalıştığı gibi, proje özelindeki ihtiyaçlar doğrultusunda serbest dil uzmanlarıyla da çalışmaktadır. Gerek tam zamanlı gerekse de serbest çalışan ekip üyelerimizin seçimi, bu profesyonellerin mesleki yeterliliklerini etraflıca test eden süreçlerin titizlikle yürütülmesiyle gerçekleşmektedir.

novanovanovanovanova

Google 4,9 / 5
müşteri puanı

Kurum ve kuruluşların profesyonel çeviri ihtiyaçları konusunda yıllardır Türkiye'nin #1 numarası olmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle çalışarak markanıza değer katabilirsiniz.

20

Yıllık Tecrübe

50+

dil çifti

100K+

proje / yıl

250+

Çevirmen