Arapça Tercüme

Arapça Tercüme

24 Mart 2012 3 dk

Arapça tercüme son yıllarda ihtiyacının en fazla arttığı tercüme hizmetlerinden biridir.

Ülkemizin Orta Doğu ve Körfez ülkeleriyle sahip olduğu siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkiler son 20 yılda artış göstermiştir.

Türkiye’de önemli birçok sektörde Orta Doğu ülkelerinin firmaları faaliyetini sürdürür. İthalat ve ihracat alanında en önemli ortaklarımızdandır.

Bunların yanı sıra ülkemizde bulunan Suriye vatandaşları, Katar’la gelişen ticari ve ikili ilişkiler ayrıca Türkiye’de artan Körfez ülkeleri kaynaklı iş yatırımları, Arapça tercüme hizmetinde yoğun bir talep artışına neden olmuştur.

Turizm konusunda önemli potansiyele sahip ülkemize bu bölgelerden her yıl binlerce turist gelmektedir.

Arapça Tercüme Hizmetlerimiz

Arapça; ticaret, finans, iletişim, iş dünyası gibi alanlarda yaygın olarak kullanılan bir dildir.

NOVA, Arap çeviri konusunda profesyonel çözümler sunan bir adres olmuş, resmi veya özel birçok şirket, kurum, kuruluş ve kişilerin çözüm ortağı haline gelmiştir.

NOVA’da Arapça-Türkçe, Türkçe-Arapça çeviri projeleriniz, vizyonumuz ve misyonumuzda belirtilen prensipler çerçevesinde ele alınır. Her zaman yüksek standartlarda tercüme hizmetine ulaşmak hedeflenir.

NOVA’nın Arapça tercümanları, lisans ve lisans üstü düzeyde üniversitelerin Arap Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun, Arapçaya ana dili gibi hakim, disiplinler arası bilgi birikimine sahip, Türkçe dil bilinci gelişmiş ve gerekli teknik terminolojik altyapıya aşina, metinleri bağlamı çerçevesinde değerlendirme becerisine sahip deneyimli çevirmenlerden oluşmuştur.

Arapça-Türkçe, Türkçe-Arapça çeviri, teknik, hukuk, finans, mühendislik, savunma, edebiyat gibi alanlarda; her tür resmi belgenin Arapça noter tasdikli tercümesini, yazılı veya sözlü yani Arapça simültane çeviri veya Arapça ardıl çeviri hizmetlerini kapsar.

Size veya kurumunuza gelen kısa bir mektuptan, uluslararası hukuki metinlere, tanıtım broşüründen, akademik hakemli dergi yazılarına kadar tüm çalışmalarda profesyonel destek sunmaktayız.

Titiz bir çalışmayla ortaya çıkan bütün Arapça çeviri metinleri ana dili Arapça olan (native speaker) editörlerimiz tarafından kontrol edilir.

Tüm projelerde ilk aşamadan itibaren taahhüt ettiğimiz gizlilik prensipleri proje tesliminin sonrasında da devam eder.

Arapça çeviri işlemlerinizde tutarlık sağlamak, hız kazanmak için “çeviri araçları” yani bilgisayar destekli çeviri yazılımları (CAT) kullanılır.

Arapça Tercüme Fiyatları

Arapça tercüme fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak belirlenmektedir. Başlıca etkenler olarak; hedef (çevirinin yapılacağı) dil, çeviri türü, metnin sözcük sayısı sayılabilir.

Arapça tercüme konusunda da çözüm ortağınız olan NOVA, uzman proje koordinatörleri, çevirmen ve editörleriyle “kaliteli hizmet”, “zamanında teslim” ve “en uygun fiyat” politikasıyla her zaman siz müşterilerimizin memnuniyetini hedefler.

Hedef kitlenize profesyonel ekibimizle ulaşabilirsiniz…

novanovanovanovanova

Google 4,9 / 5
müşteri puanı

Kurum ve kuruluşların profesyonel çeviri ihtiyaçları konusunda yıllardır Türkiye'nin #1 numarası olmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle çalışarak markanıza değer katabilirsiniz.

20

Yıllık Tecrübe

50+

dil çifti

100K+

proje / yıl

250+

Çevirmen