Almanca Tercüme

Almanca Tercüme

24 Mart 2012 3 dk

Dünyada en çok kullanılan diller arasında olan Almanca, Avrupa’da İngilizceden sonra en yaygın kullanılan dildir.

Almanca, uluslararası ilişkilerin yanı sıra uluslararası ticarette kullanılan önemli dillerden biridir.

Ülkemiz, Almanya ile siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilere sahiptir. Türkiye’de önemli birçok sektörde Alman firmaları faaliyetini sürdürür. İthalat ve ihracat alanında en önemli ortaklarımızdandır.

Öte yandan Almanya’da yaşayan Türk toplumu nedeniyle ilişkilerimiz özel bir öneme sahiptir.

Turizm konusunda önemli potansiyele sahip ülkemize her yıl binlerce Alman turist gelmektedir. Akdeniz Bölgesi’ndeki kentlerimizde de önemli sayıda Alman ikamet etmektedir.

Almanca, ticaret, finans, sosyal bilimler, iletişim, kültür sanat, popüler kültür, iş dünyası gibi pek çok alanda yaygın olarak kullanılan bir dildir.

NOVA Tercüme, Alman dilinde profesyonel çözümler sunan bir adres olmuş, resmi veya özel birçok şirket, kurum, kuruluş ve kişilerin çözüm ortağı haline gelmiştir.

Nova Tercüme‘de Almanca- Türkçe, Türkçe-Almanca tüm çeviri projeleriniz, vizyonumuz ve misyonumuzda belirtilen prensipler çerçevesinde ele alınır. Her zaman yüksek standartlarda sonuca ulaşmak hedeflenir.

Nova Tercüme‘nin Almanca tercümanları, lisans ve lisans üstü düzeyde üniversitelerin Alman Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun, Almanca’ya ana dili gibi hakim, disiplinler arası bilgi birikimine sahip, Türkçe dil bilinci gelişmiş ve gerekli teknik terminolojik altyapıya aşina, metinleri bağlamı çerçevesinde değerlendirme becerisine sahip deneyimli çevirmenlerden oluşmuştur.

Almanca-Türkçe, Türkçe-Almanca teknik, hukuk, finans, mühendislik, savunma, edebiyat gibi alanlarda;  her tür resmi belgenin Almanca noter tasdikli tercümesini, yazılı veya sözlü yani Almanca simültane veya Almanca ardıl tercüme hizmetlerini kapsar.

Size veya kurumunuza gelen kısa bir mektuptan uluslararası hukuki metinlere, tanıtım broşüründen akademik hakemli dergi yazılarına kadar tüm çalışmalarda profesyonel destek sunmaktayız.

Titiz bir çalışmayla ortaya çıkan bütün Almanca çeviri metinleri ana dili Almanca olan (native speaker) editörlerimiz tarafından kontrol edilir.

Tüm projelerde ilk aşamadan itibaren taahhüt ettiğimiz gizlilik prensipleri proje tesliminin sonrasında da devam eder.

novanovanovanovanova

Google 4,9 / 5
müşteri puanı

Kurum ve kuruluşların profesyonel çeviri ihtiyaçları konusunda yıllardır Türkiye'nin #1 numarası olmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle çalışarak markanıza değer katabilirsiniz.

20

Yıllık Tecrübe

50+

dil çifti

100K+

proje / yıl

250+

Çevirmen