Kanada Tarım Bakanlığı Heyetinin Kudaka Ziyareti

Kanada Tarım Bakanlığı Heyetinin Kudaka Ziyareti

10 Eylül 2015 3 dk

Kanada’nın Alberta Eyaleti Tarım Bakanlığından gelen heyet, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından ağırlandı.

Heyet, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda işbirliği olanaklarını incelemek amacıyla Erzurum’a bir günlük ziyaret gerçekleştirdi.

İklim özellikleri ile Erzurum’a benzerlik gösteren ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde Kanada’nın en gelişmiş bölgeleri arasında yer alan Alberta Bölgesi ile Erzurum arasında karşılıklı ticari ilişkilerin geliştirilmesi, yenilik ve tecrübe paylaşılması, karşılıklı çiftçi değişim programları tasarımı gibi çeşitli konularda işbirliği alanlarının araştırılması amacıyla gerçekleştirilen ziyaretin Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nda yapılan toplantı bölümüne, Ajans Genel Sekreter Vekili Dr. Mehmet Ali Çakal ve ilgili uzmanlar, Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar, Erzurum İli Arı Yetiştiricileri Birliği ve MÜSİAD Erzurum Şube Başkanı Taner Bayır, Erzurum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hayrullah İnce ve Erzurum İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mücahit Yılmaz katıldı.

Heyet daha sonra Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğünü ziyaret ederek İl Koordinatörü Dr.Atilla Özlü’den kurum destekleri hakkında bilgi aldı ve kurum tarafından desteklenen bazı tesisleri yerinde ziyaret etti. Heyet son ziyaretini Erzurum Valisi Dr.Ahmet Altıparmak’a gerçekleştirerek Erzurum’dan ayrıldı.

Toplantılar ve görüşmeler sırasında NOVA Tercüme Bürosu‘nu tercih ettikleri için her iki heyete de teşekkürlerimizi sunarız.

Gerek sözlü gerek yazılı çeviri hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için uzmanlık alanlarımıza göz atabilir, tüm tercüme ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

Tercüme Bürosu Simultane çeviri

novanovanovanovanova

Google 4,9 / 5
müşteri puanı

Kurum ve kuruluşların profesyonel çeviri ihtiyaçları konusunda yıllardır Türkiye'nin #1 numarası olmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle çalışarak markanıza değer katabilirsiniz.

20

Yıllık Tecrübe

50+

dil çifti

100K+

proje / yıl

250+

Çevirmen