Simultane Çeviri Sistemleri

Simultane Çeviri Sistemleri

26 Mart 2018 3 dk

Profesyonel çevirmen, uzman teknik kadro ve son teknoloji simultane çeviri sistemleri ile; güvenilir, kaliteli ve ekonomik simültane çeviri hizmeti veriyoruz.

Simültane Çeviri Sistemleri Kiralama

Simultane çeviri sistemleri, sözlü tercüme esnasında çevirmenden dinleyicilere yüksek kaliteli ses sinyali dağıtımı için tasarlanmıştır. Eşzamanlı çeviri olarak da adlandırılan simültane çeviri, uygun teknik ekipmanlar kullanılarak ses yalıtımlı kabinler içerisindeki çevirmenlerin, konuşulanları kulaklık vasıtasıyla dinleyip hedef dillere tercüme edip dijital ya da analog kablosuz kulaklıklar yardımıyla aktarmasıdır.

Simultane çeviri, çevirinin dinleyici tarafından minimum gecikmeyle alındığı anlamına gelir. Bu yöntemde, ardıl tercümenin aksine, dinleyici konuşmacının durmasını beklemez. Tercüman konuşmacının söylediği ifadeyi eş zamanlı olarak çevirmeye başlar. Gecikme birkaç cümleden fazla olmamaktadır.

Aynı anda çok dilli çeviri desteği

Günümüz simultane çeviri teknolojisi, çok dilli organizasyonlarda, tercümanların birbirlerini rahatsız etmeden, aynı anda çalışmalarına olanak sağlar. Aynı anda birçok dilde çeviri işlemi gerçekleşebilir. Dinleyici, alternatif kanallar arasından çeviri dilini seçebilir. Örneğin, Bosch marka simültane çeviri sistemi otuz iki tercümanın aynı anda konuşmasını desteklemektedir. Yani otuz iki farklı dilde aynı anda çeviri yapılabilir.

Düzenlenen etkinliklerden en yüksek performans alınabilmesi tercümanların yetkinliği ile simultane sistemin kalitesine ve teknik kadronun uzmanlığına bağlıdır.

Simultane Ekipman Kiralama

  • Ulusal ya da uluslar arası konferanslar
  • Akademik kongre, seminer, toplantılar
  • Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektöre ait etkinlikler
  • Ürün lansman toplantıları, basın ve bilgilendirme etkinlikleri
  • Çok uluslu şirketlerin personel ve bayi toplantıları
  • Uluslar arası fuarlar
  • Açılış organizasyonları ve kokteyl davetleri
  • Endüstriyel ve kurumsal etkinlikler, festivaller, ödül törenleri
  • Uluslar arası kültürel etkinlikler

Niçin Simultane Çeviri Sistemi?

Simultane çeviri sistemi, aynı anda çok sayıda dilde çeviri yapılmasına olanak sunar. Bu sayede çok dilli etkinliklerde en etkili ve sağlıklı yöntem simultane çeviri yöntemidir.

Çevirilerin eşzamanlı yapılmasından dolayı simultane çeviri nedeniyle gecikme ve program sarkmaları yaşanmaz. Simultane tercüme zaman kayıplarının önüne geçer.

Dinleyiciler yapılan çevirileri net ve anlaşılır şekilde duyup etkinliğe daha kolay odaklanırlar. Simultane çeviride ardıl tercümenin aksine konuşmacının çeviriyi beklemesine gerek kalmaz, kopmalar yaşanmaz.

Çok farklı dillerden katılımcıların olduğu organizasyonlarda tek geçerli yöntem simultane çeviridir.

Simültane Çeviri Sistemleri

Dünyada en çok tercih edilen ve en ileri teknolojisine sahip Bosch DCN Integrus serisi simultane sistemleri ve Sennheiser, JBL, Harman ve BOSE gibi üst sınır ses sistemleri, Sennheiser ve Line6 dijital kablosuz el, yaka ve ense tipi mikrofonlar, Bosch infrared dinleyici kulaklıkları, Senneheiser kablosuz ve el mikrofonları (4,5G sinyallerinden etkilenmez), kürsü mikrofonları, delege mikrofonları 5000-12000 ansilümen Sony, Sanyo, Panasonic projeksiyon cihazları ve sunum perdeleri, dijital kürsü, kronometre, prompter, LCD ve Led ekranlar vb teknik ekipmanlarımız ile Ankara, İstanbul, Antalya ve İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına simultane çeviri ve simultane çeviri sistemleri kiralama hizmeti sunmaktayız.

novanovanovanovanova

Google 4,9 / 5
müşteri puanı

Kurum ve kuruluşların profesyonel çeviri ihtiyaçları konusunda yıllardır Türkiye'nin #1 numarası olmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle çalışarak markanıza değer katabilirsiniz.

20

Yıllık Tecrübe

50+

dil çifti

100K+

proje / yıl

250+

Çevirmen