Finansal Çeviri

Finansal Çeviri

24 Mart 2012 3 dk

Finansal çeviri, dile hakim olmanın yanı sıra ekonomi, bankacılık gibi alanlarda uzmanlık gerektirir. Bu anlayışla hareket eden NOVA, finansal kavram ve terminolojiye hakim, ticari alanda mesleki deneyime sahip profesyonel çevirmenlerle çalışmaktadır.

Anlaşılması ve kavranması zor bir terminolojiye sahip finans dilinin zorluklarına, hedef kitlenin dilinde bazı finansal kavram ve terimlerin bulunmaması da eklenmektedir. Bu nedenle firmamız, finans çevirilerinin müşteri talep ve beklentilerine tam olarak cevap vermesi için kontrol süreçlerine her zaman konusunda uzman ikinci bir çevirmen ve redaktörün aktif olarak katılmasını sağlamaktadır.

Finansal Çeviri Deneyim ve Uzmanlığımız

NOVA Dil Hizmetlerinin, bazılarını sektörün en önde gelen bankalarıyla gerçekleştirdiği finansal çeviri ve yerelleştirme projelerindeki deneyimi, kapılarını 2001 yılında açtığı günden bu yana çapıcı bir şekilde artmıştır.

Fortis Bank, Allianz, Varşova Borsası ve ABD Hükûmeti Sosyal Güvenlik Kurumu gibi saygın finansal kurumlar, teknik verilerinin karşı tarafa gereken dilde açık bir şekilde iletilmesinde NOVA Dil Hizmetlerine başvurdu.

Ticari sözleşme, yıllık rapor, kurumsal finans belgeleri, finansal yazılım veya pazar araştırmalarının farklı dillere çevirisinde NOVA Dil Hizmetlerinin finansal çeviri ekibi, mevcut geniş kaynakları kullanarak istenilen dilde doğru çeviri konusunda geniş bir deneyim kazanmıştır.

Finansal çeviri ihtiyaçlarınızda bizimle görüşmeden kararınızı vermeyin.

novanovanovanovanova

Google 4,9 / 5
müşteri puanı

Kurum ve kuruluşların profesyonel çeviri ihtiyaçları konusunda yıllardır Türkiye'nin #1 numarası olmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle çalışarak markanıza değer katabilirsiniz.

20

Yıllık Tecrübe

50+

dil çifti

100K+

proje / yıl

250+

Çevirmen