NOVA Ailesi

NOVA Ailesi

NOVA Dil Hizmetleri, takım çalışmasına önem verir. Böylelikle müşterilerine teklif aşamasından teslim aşamasına kadar etkili ve verimli bir proje yönetimi ile rekabetsiz bir deneyim ve uzmanlık sunar. Personelimizin tamamı yönetimin her kademesiyle yakın bir ilişki içerisindedir, bu da kesintisiz bir iş akışı sağlayarak zamanında ve hatasız bir sonuç alınmasını sağlar.

NOVA ekibi, eğitimli ve deneyimli profesyonel çevirmenler, alanlarında deneyimli uzmanlar, birinci sınıf proje yöneticileri ve kalite güvence personelinden oluşmaktadır.

Çevirmenler ve Editörler

Ofisimizde tam zamanlı olarak çalışan çevirmen ve editörlerimiz, oldukça kısa bir sürede yüksek kalitede hizmet sunabilmektedir. Çevirmen ve editörlerimiz, müşterilerimizin işlerini memnun bir şekilde teslim aldıklarından emin olmak için birbirleriyle de iş birliği yapmaktadır.

NOVA Dil Hizmetlerinin aynı zamanda her biri tıp, hukuk, mühendislik, işletme veya tarım gibi ikincil bir mesleki uzmanlığa sahip dünya genelinde 300 kadar yerel çevirmen kadrosu bulunmaktadır. Çevirmenlerimizin tamamı her türlü materyali çevirebilecek kanıtlanmış deneyime sahip, hedef dili ana dili olarak konuşan ya da ana dili olabilecek kadar iyi bilen profesyonellerdir. Çevirmenlerimiz daha etkili ve kesin çeviri hizmeti sunabilmek ve böylece insan kaynaklı hataları önlemek amacıyla ileri teknolojiyi kullanmaktadır. NOVA Dil Hizmetleri olarak bilgisayar destekli çeviri (CAT) yazılımlarından dünyanın herhangi bir yerindeki en son masaüstü yayımcılık çözümlerine kadar sektörde en son gelişen teknolojileri kullanmaktayız.

Yönetim ve Koordinasyon

Ofisimizde tam zamanlı olarak çalışan personelimiz teklif aşamasından teslim aşamasına kadar proje sürecinin tamamını en ileri teknolojileri kullanarak yöneten ve müşterilerimizle birebir ilgilenen çok dilli proje yöneticilerinden oluşmaktadır. NOVA Dil Hizmetleri olarak sürekli müşterimiz olmanız için sizlere arkadaşça, müşteri odaklı bir iletişim ve kaliteli sonuç sözü veriyoruz.

Serkan Daşar
Serkan DAŞAR, Proje Yöneticisi
Serkan Daşar, NOVA Dil Hizmetleri kurulduğundan beri NOVA ailesinin bir üyesidir. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi, Mütercim-Tercümanlık Bölümünde “şeref öğrencisi” olarak tamamlayan Serkan Daşar, aynı zamanda Brüksel’de de Erasmus değişim programına katılmıştır. Başbakanlık, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı gibi resmî kurumlarda da çalışan Serkan Daşar, dil hizmetleri sektöründe profesyonel bir deneyime sahiptir. Aynı zamanda birçok uluslararası özel şirketle de beraber çalışmıştır. Serkan Daşar, İngilizce ve Fransızca’yı çok iyi bir seviyede bilmektedir. Doğa yürüyüşü, doğa sporları, su altı dalışı ve fotoğrafla ilgilenen Daşar, aynı zamanda seyahat etmeyi de çok sevmektedir ve bugüne kadar toplam 21 ülkeyi gezmiştir.

Ş.Ahmet Saman
Şerif Ahmet SAMAN, Proje Yöneticisi
Şerif Ahmet Saman, NOVA Dil Hizmetleri kurulduğundan beri NOVA ailesinin bir üyesidir. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi Bölümünden lisans diplomasına sahip olan Şerif Ahmet Saman, yine aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Kendisi, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA), Avustralya ve Yeni Zelanda Birleşik Akreditasyon Sistemi (JASANZ), Avrupa Birliği ve T.C. bakanlıkları dahil birçok kamu ve özel kurum ve kuruluşta profesyonel sözlü ve yazılı çevirmen olarak çalışmıştır.

Pınar Çam
Pınar ÇAM, Proje Koordinatörü
Pınar Çam, dil hizmetleri sektöründe 11 yıllık bir tecrübeye sahiptir. NOVA ekibine katıldığından beri proje koordinatörü olarak çalışmaktadır. NOVA’ya katılmadan önce Berker Tercüme’de 6 yıl süreyle aynı görevde çalışmıştır. Çam ayrıca, Çiftçi Ticaret’in muhasebe departmanında görev almıştır. Ankara Ticaret Meslek Yüksek Okulu mezunudur.

Hande Karabudak
Hande KARABUDAK, Proje Yöneticisi
Hande, Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Dilbilim Bölümünden 2005 yılında mezun olmuştur. 2005 yılından beri çeviri sektöründe çalışmaktadır. NOVA ekibine proje koordinatörü olarak katılmıştır.

Foto Galeri

NOVA Çeviri ekibinin bir parçası olmak ister misiniz?