İspanyolca Tercüme

İspanyolca Tercüme

24 Mart 2012 3 dk

Dünyada en çok konuşulan dillerden biri olan İspanyolca, aynı zamanda birçok uluslararası örgütün resmi dili konumundadır.

Ülkemizin İspanya ile var olan siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik ilişkileri son yıllarda artış göstermiştir. Pek çok İspanyol firma, ülkemizde faaliyetini sürdürür.

Dünyada İspanyolcanın yaygınlaşması, ülkemizde de İspanyolca çeviri ihtiyacını artırmıştır.

İspanyolca, ticaret, finans, sosyal bilimler, iletişim, kültür sanat, popüler kültür, iş dünyası gibi pek çok alanda yaygın olarak kullanılan bir dildir.

NOVA, İspanyolca dilinde profesyonel çözümler sunan bir adres olmuş, resmî veya özel birçok şirket, kurum, kuruluş ve kişilerin çözüm ortağı haline gelmiştir.

NOVA’da İspanyolca-Türkçe, Türkçe-İspanyolca tüm çeviri projeleriniz, vizyonumuz ve misyonumuzda belirtilen prensipler çerçevesinde ele alınır. Her zaman yüksek standartlarda sonuca ulaşmak hedeflenir.

NOVA’nın İspanyolca tercümanları, lisans ve lisans üstü düzeyde üniversitelerin İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun, İspanyolcaya ana dili gibi hakim, disiplinler arası bilgi birikimine sahip, Türkçe dil bilinci gelişmiş ve gerekli teknik terminolojik altyapıya aşina, metinleri bağlamı çerçevesinde değerlendirme becerisine sahip deneyimli çevirmenlerden oluşmuştur.

İspanyolca-Türkçe, Türkçe-İspanyolca çeviri, teknik, hukuk, finans, mühendislik, savunma, edebiyat gibi alanlarda; her tür resmi belgenin İspanyolca noter tasdikli tercümesini, yazılı veya sözlü yani İspanyolca simültane veya İspanyolca ardıl tercüme hizmetlerini kapsar.

Size veya kurumunuza gelen kısa bir mektuptan, uluslararası hukuki metinlere, tanıtım broşüründen, akademik hakemli dergi yazılarına kadar tüm çalışmalarda profesyonel destek sunmaktayız.

Titiz bir çalışmayla ortaya çıkan bütün İspanyolca çeviri metinleri ana dili İspanyolca olan (native speaker) editörlerimiz tarafından kontrol edilir.

Tüm projelerde ilk aşamadan itibaren taahhüt ettiğimiz gizlilik prensipleri proje tesliminin sonrasında da devam eder.

Çeviride tutarlık sağlamak, hız kazanmak için “çeviri araçları” yani bilgisayar destekli çeviri yazılımları (CAT) kullanılır.

Çözüm ortağınız NOVA, uzman proje koordinatörleri, çevirmen ve editörleriyle “en kaliteli hizmet”, “zamanında teslimat” ve “uygun fiyat” politikasıyla her zaman siz müşterilerimizin memnuniyetini hedefler.

İspanyolca çevirmenlerimiz, ya ana dili İspanyolca olan ya da İspanya’da yaşayan veya çalışan, İspanyolca dilini ve kültürünü bütün boyutlarıyla tanıyan deneyimli kişilerden oluşmaktadır.

Hiç tanımadığınız bu coğrafyada rehberiniz olabiliriz…

novanovanovanovanova

Google 4,9 / 5
müşteri puanı

Kurum ve kuruluşların profesyonel çeviri ihtiyaçları konusunda yıllardır Türkiye'nin #1 numarası olmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle çalışarak markanıza değer katabilirsiniz.

20

Yıllık Tecrübe

50+

dil çifti

100K+

proje / yıl

250+

Çevirmen