İngilizce Tercüme

İngilizce Tercüme

24 Mart 2012 3 dk

NOVA, İngilizce Türkçe dil çiftinde; hizmet kalitesi, saygınlığı, güvenilirliği ile adından söz ettiren ve akredite bir kurum kimliği ile gerek ülkemizde gerekse yurtdışında tercih edilen bir tercüme bürosudur.

İngilizce, dünya ülkelerinin büyük bir kısmında, ana dilin yanında ikinci dil olarak kullanılmaktadır. Küreselleşen dünyada artan teknolojik gelişmelerle beraber İngilizcenin de yaygınlığı artmıştır.

İngilizce, ticaret, bilim, finans, hukuk, iletişim, kültür sanat, popüler kültür, diplomasi, iş dünyası gibi pek çok alanda neredeyse ortak bir dil haline gelmiştir.

Sosyal medyada, Facebook, Twitter gibi pek çok sanal platformda iletişimin ortak dili durumundadır.

NOVA, pek çok alanda dünyayla entegre, güçlü ilişkiler geliştirmiş ülkemizde, uzun yıllardır İngilizce dilinde profesyonel çözümler sunan bir adres olmuş, resmî veya özel birçok şirket, kurum, kuruluş ve kişilerin çözüm ortağı haline gelmiştir.

NOVA’da İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce tüm çeviri projeleriniz, vizyonumuz ve misyonumuzda belirtilen prensipler çerçevesinde ele alınır. Her zaman yüksek standartlarda sonuca ulaşmak hedeflenir.
NOVA’nın İngilizce tercümanları, lisans ve lisans üstü düzeyde üniversitelerin İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümlerinden mezun, İngilizceye ana dili gibi hakim, disiplinler arası bilgi birikimine sahip, Türkçe dil bilinci gelişmiş ve gerekli teknik terminolojik altyapıya aşina, metinleri bağlamı çerçevesinde değerlendirme becerisine sahip deneyimli çevirmenlerden oluşmuştur.

İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce çeviri, teknik, hukuk, finans, mühendislik, savunma, edebiyat gibi alanlarda; her tür resmi belgenin İngilizce noter tasdikli tercümesini, yazılı veya sözlü yani İngilizce ardıl veya İngilizce simultane çeviri hizmetlerini kapsar.

Size veya kurumunuza gelen kısa bir mektuptan, AB mevzuatıyla ilgili belgelere ve uluslararası hukuki metinlere, tanıtım broşüründen, akademik hakemli dergi yazılarına kadar tüm çalışmalarda profesyonel destek sunmaktayız.

Titiz bir çalışmayla ortaya çıkan bütün İngilizce çeviri metinleri ana dili İngilizce olan (native speaker) editörlerimiz tarafından kontrol edilir.

Tüm projelerde ilk aşamadan itibaren taahhüt ettiğimiz gizlilik prensipleri proje tesliminin sonrasında da devam eder.

Çeviride tutarlık sağlamak, hız kazanmak için “çeviri araçları”, yani bilgisayar destekli çeviri yazılımları (CAT) kullanılır.

Çözüm ortağınız NOVA, uzman proje koordinatörleri, çevirmen ve editörleriyle “kaliteli hizmet”, “zamanında teslimat” ve “uygun fiyat” politikasıyla her zaman siz müşterilerimizin memnuniyetini hedefler.

novanovanovanovanova

Google 4,9 / 5
müşteri puanı

Kurum ve kuruluşların profesyonel çeviri ihtiyaçları konusunda yıllardır Türkiye'nin #1 numarası olmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle çalışarak markanıza değer katabilirsiniz.

20

Yıllık Tecrübe

50+

dil çifti

100K+

proje / yıl

250+

Çevirmen