Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi Projesi’nde simultane çeviri

Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi Projesi’nde simultane çeviri

4 Nisan 2024 3 dk

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) ve Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) faydalanıcıları olduğu Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi Projesi‘nde 5. Yönlendirme Komitesi toplantısı 3 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirildi. Proje ilerleme durumunun paylaşıldığı ve paydaşlar tarafından projeye ilişkin değerlendirme ve önerilerin sunulduğu toplantıda Zoom üzerinden Türkçe – İngilizce simultane çeviri hizmeti sunduk.

Mevsimlik tarımda en kötü biçimlerdeki çocuk işçiliğinin ortadan kaldırılmasına yönelik ulusal ve yerel kapasiteyi güçlendirmeyi ve risk altındaki çocuklara ve ailelerine hizmet vermeği amaçlayan Proje, 16 ayrı ilde uygulanmakta. Projeden beklenen çıktılar arasında 12 bin çocuğa yerinde eğitim, danışmanlık ve rehabilitasyon hizmetlerinin sağlanması ve aynı zamanda 12 bin çocuğa ilgili donanımlar sağlanarak, yerleşim alanlarındaki mevsimlik tarım ailelerinin yaşam koşullarının iyileştirilmesi yer almakta.

novanovanovanovanova

Google 4,9 / 5
müşteri puanı

Kurum ve kuruluşların profesyonel çeviri ihtiyaçları konusunda yıllardır Türkiye'nin #1 numarası olmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle çalışarak markanıza değer katabilirsiniz.

20

Yıllık Tecrübe

50+

dil çifti

100K+

proje / yıl

250+

Çevirmen