Befesa Türkiye’de yatırım yaparak istihdam sağlayacak

Befesa Türkiye’de yatırım yaparak istihdam sağlayacak

14 Ağustos 2012 3 dk

T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (Başbakanlık Yatırım Ajansı), enerji ve çevre sektörlerine sürdürülebilir kalkınma için yenilikçi teknoloji çözümleri sunan Abengoa bünyesinde faaliyet gösteren, endüstriyel atık arıtma ve geri dönüşüm alanlarında dünyanın lider uluslararası şirketi Befesa ile düzenlediği ortak basın toplantısında; şirketin almış olduğu yatırım kararını açıkladı.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın yanı sıra, Başbakanlık Yatırım Ajansı Başkanı M. İlker Aycı ve Befesa Yönetim Kurulu Başkanı Javier Molina Montes’in katılımı ile gerçekleşen toplantıda, yatırımla, İzmir ve Adana’da çelik tozunun geri kazanımını sağlayacak iki tesis açılacağı ifade edildi.

Befesa, Türkiye’de Kanadalı ve borsaya kayıtlı Silvermet Inc. ile ortak girişim olarak faaliyet gösteriyor. Bu ortak girişimle, toplamda 120 milyon USD civarında gerçekleşecek olan yatırım kapsamında hayata geçecek tesislerin her biri 110 bin ton çelik tozu arıtım kapasitesine sahip olacak ve tesislerde 130’u doğrudan, toplamda 330 kişiye istihdam sağlanacak. Arıtım sonrası elde edilecek 80 bin ton yıkanmış waelz oksit nihai ürünün tamamı ise ihraç edilecek.

Nova Dil Hizmetleri, Türkiye için oldukça önemli bir süreç olan bu zaman diliminde, BEFESA’nın Türkiye’deki çeviri çözüm ortağı olmaktan dolayı gurur duyar.

novanovanovanovanova

Google 4,9 / 5
müşteri puanı

Kurum ve kuruluşların profesyonel çeviri ihtiyaçları konusunda yıllardır Türkiye'nin #1 numarası olmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle çalışarak markanıza değer katabilirsiniz.

20

Yıllık Tecrübe

50+

dil çifti

100K+

proje / yıl

250+

Çevirmen