Akkuyu NGS’nin 7 yıldır değişmeyen çeviri iş ortağı

Akkuyu NGS’nin 7 yıldır değişmeyen çeviri iş ortağı

27 Nisan 2023 3 dk

Mersin’in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali için bugün önemli bir eşik noktasına gelinmiş durumda. Türkiye’nin 68 yıllık nükleer serüveninde ulaştığı zirve nokta olan Akkuyu Santrali’ne ilk nükleer yakıt transferi gerçekleştirilerek, tesisin nükleer statüye erişmesi sağlanmış oldu. Böylece Türkiye, nükleer enerjiye sahip ülkeler arasındaki yerini almış oldu.

Her biri önümüzdeki yıldan itibaren 1’er yıl arayla devreye alınacak olan toplamda 4 reaktörden oluşan Akkuyu NGS, tüm reaktörler devreye girdiği andan itibaren tek başına Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu enerjinin %10’unu karşılayabilecek durumda. Bu da tek başına tüm İstanbul’un enerji ihtiyacına karşılık geliyor.

#Akkuyu Nükleer Güç Santrali – Gülnar, Türkiye

Rusya ve Türkiye arasındaki işbirliğinin önemli unsurlarından biri olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde, inşaatın başladığı tarihten çok önce başlayan çalışmalardan biri de teknik ve idari dokümantasyonun farklı dillerdeki çeviri süreçleri oldu.

NOVA olarak, tam 7 yıldır Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin kurulumundan günümüze geçen tüm süreçlerindeki teknik şartname, dokümantasyon, jeofizik raporları, saha şemaları, basın bültenleri, standart operasyonel prosedürleri ve kalite güvence ve güvenlik dokümantasyonu gibi bir çok içeriğin Rusça, İngilizce ve Türkçe dilleri arasındaki çevirilerinde, Akkuyu Santrali’nin tek çeviri hizmetleri tedarikçisi konumundayız.

Nükleer alanda uzmalığa sahip Rusça ve İngilizce çevirmen ve proje yönetimi kadromuzla 7/24 çalışma esasıyla bu büyük projenin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinde paya sahip olduğumuz için onurluyuz.

7 yıldır olduğu gibi, bundan sonraki süreçte de Akkuyu Santrali ile yapacak olduğumuz işbirliğinde, bugüne kadarki performansımızın daha da üstüne çıkarak, işbirliğimizi devam ettirmek en büyük arzumuz.

Ülkemizin enerji bağımsızlığına kavuşması anlamında önemli bir dönüm noktası olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin, ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

novanovanovanovanova

Google 4,9 / 5
müşteri puanı

Kurum ve kuruluşların profesyonel çeviri ihtiyaçları konusunda yıllardır Türkiye'nin #1 numarası olmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle çalışarak markanıza değer katabilirsiniz.

20

Yıllık Tecrübe

50+

dil çifti

100K+

proje / yıl

250+

Çevirmen