ABD İşyerleri ile HARB-İŞ Sendikası Arasındaki TİS Görüşmeleri Başladı

ABD İşyerleri ile HARB-İŞ Sendikası Arasındaki TİS Görüşmeleri Başladı

28 Mayıs 2012 3 dk

ABD İşyerleri (39uncu Hava Üs Kanat Komutanlığı, Vinnell Brown and Root ve AAFES-EUR Türkiye Satış Bölgesi Genel Müdürlüğü) ile HARB-İŞ sendikası arasında gerçekleştirilecek olan 23. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri 16 Nisan 2012 tarihinde başladı. NOVA Dil Hizmetleri TİS görüşmeleri süresince taraflar arasındaki iletişimi (İngilizce ve Türkçe) kolaylaştırıcı bir rol alarak, çeviri hizmetlerini üstlenmektedir.

Toplu sözleşme görüşmeleri açılışında konuşan Türk Harb-İş Genel Başkanı Bayram Bozal, ABD işyerlerinde dönem dönem yapılan işten çıkarmaların toplumsal bir yara oluşturduğuna işaret etti. Geçtiğimiz yıl Adana Şube Başkanı Hüseyin Ulukan’ın iş akdi fes edilen bir işçinin kurşunuyla hayatını kaybettiğini hatırlatan Bozal, bu tür bunalımların yaşanmaması için işten çıkarmaların olmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Toplu İş Sözleşmeleri süresince taraflar arasındaki çeviri hizmetleri, Amerikan hükümeti tarafından açılan ihaleye kazanan Nova Dil Hizmetleri sağlamaktadır.

novanovanovanovanova

Google 4,9 / 5
müşteri puanı

Kurum ve kuruluşların profesyonel çeviri ihtiyaçları konusunda yıllardır Türkiye'nin #1 numarası olmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle çalışarak markanıza değer katabilirsiniz.

20

Yıllık Tecrübe

50+

dil çifti

100K+

proje / yıl

250+

Çevirmen